Vánoce

28. 12. 2008 | † 30. 12. 2008 | kód autora: 7fV

Taky jste si je užívali víc, když jste byli malí a venku bylo bílo?

Abych pravdu řekla, tak já ano, i když sníh zrovna v lásce nemám a vyhovuje mi ten fakt, že venku je vidět tráva, která zrovna není moc zelená.

Za mých dětských let, jsme na štědrý den jezdili s tátou a sestrou do lesa. Dávali jsme zvířátkům něco dobrého do krmelce, ale jednoho dne se to nepovedlo. Nejdříve jsme nemohli najít krmelec, a tak jsme to dali jinam, Když se táta chtěl rozjet, tak nemohl, protože by si urval výfuk u auta (starej dobrej favorit). Náš chytrý a dokonalý otec (ironie) zaparkoval na pařezu a ani si toho nevšiml. Takže se čirou náhodou na štědrý den v lese objevil dědeček, nebyl kouzelný, ale byl to táty otec. My jsme čekali u auta a táta šel sehnat do družstva ještěrku, ale tam samozřejmě nikdo nebyl. Musel jít přes celou naší obec, aby ji sehnal. Mamka zrovna doma smažila kapry a koukala se z okna a viděla někoho v ještěrce, jak jede do lesa, tak si prý ještě myslela "kterej vůl, jede na Štědrý den do lesa." Měla pravdu, jel tam otec s majitelem té ještěrky. Během pár minut vysvobodili auto a mohli jsme jet domů. Od té doby už raději neriskujeme a zůstáváme doma.

Ale když jsme nejeli do lesa, tak jsme šli na procházku pěšky, protože mamka musela získat čas na to, aby stihla udělat večeři, ozdobit stromeček a zabalit dárky. To je obdivuhodný výkon. Se sestrou jsme byly ještě malé holky, takže jsme věřily, že Ježíšek opravdu existuje (předem se omlouvám, jestli jsem někomu tuhle krutou pravdu oznámila málo šetrně, ale ANO, je to tak! Ježíšek bohužel neexistuje :-( ). Byly to strašně krásné časy a jestli já budu mít jednou děti, tak budu chtít, aby v Ježíška věřili co nejdýl. Chci, aby si své dětství užili co nejvíce.

 

Letošní Vánoce byly trošku jinačí...

Poprvé jsem se ráno probudila na Štědrý den a měla vedle sebe přítele. Ale chvátal domů, protože ještě neměl zabalené ani dárky. :-) Bylo to v tomhle směru trochu jiné, ale líbilo se mi to.

Vánoční stromPřes den jsme uklidili byt, vyluxovali jsme a mamka vytřela. Stromeček jsme ozdobili a pak jsem mamce dělala společnost v kuchyni, když smažila kapříky.

 

Večeři zkazil otec, přišel ve svých děravých teplákách, kde má díry ze všech stran a nepral je už nějaký ten rok, takže je to opravdu nehezký pohled. Jako vždy jedl kapra příborem a vůbec ho nezajímalo, že tam jsou i kosti. Večeři snědl jako první a místo toho, aby tam byl s námi, v rychlosti blesku vypil sklenku červeného vína (Medvědí krev) a šel se projít po bytě, protože ho nebavilo čekat! Neměl náhodou počkat, až dojíme všichni a pak jít hromadně ke stromečku?! Ano, měl to udělat, ale on tohle neví, nezná základy slušného chování, takže nezná ani tohle. Ale my jsme si už museli zvyknout na jeho chování, takže nechápavě zakroutíme hlavou, řekneme nějakou ošklivou poznámku a pokračujeme dál. Teprve potom, co sestřička (je o tři roky mladší než já) dojedla řízek z kapra, pak si nandala trochu bramborového salátu, dojedla, tak jsme šli ke stromečku a rozbalili si Vánoční dárky.

Tak jsem zvědavá, jaké bude rozloučení se starým rokem a přivítání nového roku.

 

Jaňule

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.